Július 9-cel folytatódik a levendula aratása Eszterházán. Hétfőtől-péntekig 10.00-17.00 óra között a levendula kedvelői birtokba vehetik a fertődi Esterházy-kastély levendulakertjét.
Július 9-13. hétfőtől-péntekig 10.00-17.00 óra között ismételten Esterházy Miklós birtokán lehet levendulát gyűjteni. A levendulaszüretre a belépő díja 500,- Ft, mely tartalmazza az arató tasakokat és a pénztárban valamint a Gyógynövénykertben is megváltható. A levendulát kizárólag az előzetesen megvásárolt arató táskákba lehet szedni, más tárolóeszköz (zacskó, táska, zsák, doboz, stb.) használata nem megengedett. Levendula gyűjthető a virágzás függvényében a készlet erejéig, magáncélú felhasználásra, korlátozott mennyiségben.
A levendulát mindenki saját felelősségére, saját kézi eszközzel (olló, metszőolló) szedheti. A növények védelme érdekében tilos a kézi, vagy nem megfelelő eszközzel végzett virágszedés.
Kiskorú gyermek kizárólag felnőtt felügyelete mellett és annak felelősségére vehet részt a szedésben.
A helyszínen levendula tövek vásárlására nincs lehetőség.
Kérjük, készüljenek fel az időjárási körülményekre, gondoskodjanak ivóvízről és napsütés elleni védelemről.
Levendulakert 47.619154 / 16.877296
Várjuk Önöket szeretettel!
