„Pompakedvelő” Esterházy Miklós eleganciája, arisztokrata ízlésvilága ma is belengi a kastély lélegzetállító tereit és kertjeit, ahol a világhírű zeneszerző, Joseph Haydn dallamai csendültek fel egykor.
Eszterháza, akárcsak a 18. században, ma is kulturális és zenei központ. Július 14 - 16 között a Cziffra Fesztivál zenei virtuózai lépnek fel, ahol a klasszikusokon át a modern jazzig tartó repertoárból válogathatnak az érdeklődők.
Július 21 és augusztus 27 között minden hétvégén péntek-szombat-vasárnap a Haydneum koncertsorozatában a klasszikus zene mestereinek legkülönlegesebb darabjai csendülnek fel: többek között Haydn, Mozart, Beethoven és Schubert műveiből válogathatnak a régizene iránt rajongók.
A koncertek mellett kiállítások, időszaki tárlatok és parkséták folyton megújuló pezsgő forgataga várja az érdeklődőket.
A fertődi Esterházy-kastély a hét minden napján 9.00-18.00 óra között várja a látogatókat.
NYITVATARTÁS:
hétfő: zárva
kedd-vasárnap 10.00-17.00
pénztár nyitvatartás: 9.45-16.30
Tájékoztatás rendezvényen készült képek felhasználásáról
Projektek
Parkoló - térkép